Skip to main content

Po sukcesie drugiej edycji w 2021 r., Salone Nautico 2022 Venezia odbędą się po raz trzeci od soboty 28 maja do niedzieli 5 czerwca 2022 r., 9-dniowa impreza odbędzie się w pięknym, zabytkowym Arsenale Weneckim.

W 2022 roku Wenecja po raz kolejny będzie gospodarzem jednych z głównych międzynarodowych targów poświęconych żeglarstwu. Miejscem wystawy jest ponownie Arsenał Wenecki, symbol wielowiekowej militarnej dominacji Republiki Weneckiej Serenissima – bijące serce jej przemysłu morskiego. Niezrównany kontekst historyczny w samym centrum Wenecji, składający się z basenu wodnego i w pełni odrestaurowanych starożytnych pawilonów.

Powierzchnie wystawiennicze liczą 50,00 metrów kwadratowych i są rozmieszczone na akwenie wodnym, z ponad 1000 metrowymi pomostami wystawowymi. Arsnenał liczy 240 miejsc do cumowania dedykowanych jachtom i superjachtom, żaglówkom i innym typom łodzi.

Azimut Yachts na Salone Nautico 2022 Venezia

Wśród wystawców są wiodące grupy w sektorze żeglarskim, które potwierdziły swoją obecność to przede wszystkim Azimut|Benetti.

Azimut Yachts zaprezentuje Państwu aż 4 wspaniałe włoskie jachty:

Dobre Jachty

Przedstawiciele naszej firmy będą do Państwa dyspozycji przez cały czas trwania festiwalu. Zachęcamy do kontaktu lub w celu zarezerwowania terminu na prezentacji interesujących Państwa jednostek Azimut Yachts.

Motyw przewodni wydarzenia

Podobnie jak w przypadku drugiej edycji Salone Nautico, zrównoważony rozwój ekologiczny i technologie o niskim wpływie na środowisko będą wątkiem przewodnim wszystkich obszarów tematycznych, w których zostaną zaprezentowane najlepsze włoskie i międzynarodowe produkcje w połączeniu z ich zieloną ewolucją. Podejście to wpisuje się w trend w kierunku wykorzystania energii elektrycznej, który ma wpływ na wszystkie segmenty przemysłu morskiego i jego wydzielone części: kadłuby, napędy, remotoryzacje, akumulatory, systemy ładowania, technologie foliowe, wyposażenie, fotowoltaika, jednostki samochodowe i sport. Liczne konferencje i prezentacje będą poświęcone tematyce zrównoważonego rozwoju i środowiska oraz inicjatyw sportowych, które odbędą się przez dziewięć dni Targów, z udziałem ekspertów z całego świata. Wśród głównych inicjatyw w tym zakresie znajduje się zaproszenie do składania ofert ogłoszone przez Fondazione Musei Civici Venezia MUVE, we współpracy z władzami miasta Wenecji i Vela Spa, na projekty łodzi roboczych lub rekreacyjnych charakteryzujących się wysoką efektywnością energetyczną i zmniejszonym wpływem na środowisko. Podobnie jak w poprzednich edycjach, prace będą eksponowane w centrum Wystawy w jednej z centralnych stoisk.

Więcej informacji na temat targów (klik)