Skip to main content

Czy jacht motorowy ze sportowym DNA może robić furorę jako jacht nisko emisyjny i oferować niezrównany komfort na pokładzie?

Nowy Azimut S7, z wyglądem zewnętrznym zaprojektowanym przez Alberto Manciniego, przekracza wszelkie standardy w swojej kategorii.
Najnowszy sportowy jacht oficjalnie zadebiutuje na targach w Düsseldorfie w styczniu 2023 r. Stocznia ujawni niektóre przełomowe, ekskluzywne i bezprecedensowe cechy jachtu.

Nowy model to łódź sportowa o najbardziej zaawansowanej technologicznie architekturze morskiej w swojej kategorii, która z jednej strony znacznie zmniejsza zużycie paliwa, a z drugiej oferuje więcej przestrzeni na pokładzie.
W jaki sposób?

Bardziej kompaktowy potrójny układ napędowy IPS i kadłub zaprojektowany przez zespół techniczny Azimut, we współpracy z inżynierami Volvo przekładają się na mniejsze zużycie paliwa. Zastosowanie włókna węglowego w nadbudówce jachtu zmniejsza jego całkowitą wagę i otwiera drogę do rewolucyjnego zwiększenia objętości bez wpływu na stabilność. Rezultatem jest zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 30% przy średnich i dużych prędkościach.

Po raz pierwszy na 70-stopowy jacht motorowy oferuje niezwykle przestronny układ, obejmujący duży dolny pokład z pięcioma przestronnymi kabinami i garaż na dwie zabawki wodne. Główny pokład zaprojektowano wokół zewnętrznych i wewnętrznych części wypoczynkowych oraz przestronnej kuchni.

Azimut przewiduje potrzeby nowego właściciela, który bacznie obserwuje postęp technologiczny i wpływ swoich wyborów na środowisko, a także oczekuje dużej, wypełnionej światłem przestrzeni na pokładzie, którą można dzielić z przyjaciółmi, ciesząc się niezakłóconym widokiem na wodę w każdym kierunku.

Poznaj jacht na targach w Dusseldorfie i spotkaj się polskim z przedstawicielem Azimut Yachts.

Adrian Chełstowski

881 928 938