Skip to main content
world yacht trophies 2014 best layout
world yacht trophies 2014 most achieved

Podczas zakończonych właśnie targów jachtowych w Cannes LuxMedia Group, wydawca dostępnego na całym świecie magazynu Yachts, nagrodził najpiękniejsze tegoroczne jednostki. Spośród czterech nagród – aż dwie otrzymał jacht motorowy Prestige 750.

Najnowszy Prestige 750, nominowany w kategorii jachtów od 50 do 80 stóp, zdobył zaszczytny tytuł „Best Layout” oraz „Most Achieved”. Jurorzy docenili jednostkę za jej innowacyjną konstrukcję, najwyższe standardy wykonania, nowoczesny layout i dbałość o każdy detal wykończenia. Wręczenie nagród odbyło się na uroczystej gali na plaży hotelu Carlton w Cannes, a wśród jury tegorocznej edycji znaleźli się redaktorzy naczelni takich magazynów jak: Yachts and Boats, Yachts Russia, Yachts Emirates, Yachts Croatia, Yachts Lebanon, Yachts Quatar, Invictus Magazines.

Layout Prestiga 750 został stworzony przez grupę uznanych architektów specjalizujących się w branży jachtowej – Garroni Design, J&J Design i J.P. oraz designerów marki Prestige. Ten (największy w swojej linii jacht) oferuje armatorom i ich gościom wszystkie najlepsze cechy marki. Wnętrze Prestiga 750 zachwyca oryginalnością i elegancją – a szczególne wrażenie robi okazały salon, z którego roztacza się wspaniały widok na morze. Całość wnętrza utrzymana jest w jasnych kolorach, beże i brązy w połączeniu z ciepłem drewnianych mebli nadają łodzi eleganckiego i jednocześnie świeżego charakteru. Parametry jachtu pozwoliły na stworzenie oddzielnych przestrzeni: salonu z kanapami i stolikiem kawowym oraz części jadalnianej z dużym stołem i funkcjonalną kuchnią. Przestronna i wygodna kabina właścicielska jest oddzielona od strefy dziennej, zapewniając maksimum prywatności – prócz podwójnego łóżka, jest tu również biurko, toaletka i – oczywiście – prywatna łazienka z oddzielną, dużą kabiną prysznicową. Dzięki oknom sufitowym wieczorem można rozkoszować się widokiem rozgwieżdżonego nieba.

Wnętrze jachtu jest doskonale doświetlone poprzez duże okna burtowe oraz sufitowe, zaś doskonale rozplanowane punkty oświetleniowe pozwalają po zmroku stworzyć przytulną atmosferę. Na pokładzie znajduje się duży kokpit ze stołem oraz flybrige z wygodnymi kanapami i miejscem dla sternika. Wraz z dużą platformą kąpielową oraz kanapą dziobową pokład Prestiga 750 jest idealnym miejscem do wypoczynku i czerpania maksimum przyjemności z podróżowania tą elegancką łodzią motorową.