Skip to main content

Kolejna edycja wyjątkowego spotkania Jeanneau Rendez Vous za nami! Jeanneau Rendez Vous 2014 dobiegło końca.

Już po raz czwarty właściciele i sympatycy jachtów Jeanneau spotkali się na Zatoce Gdańskiej, by spędzić czas na wspólnym żeglowaniu i dobrej zabawie na wodzie.

Tegoroczna impreza odbyła się w dniach 15 i 16 sierpnia – tradycyjnie rozpoczęliśmy ją od wspólnego francuskiego śniadania na słonecznym Molo w Sopocie, skąd jachtami motorowymi oraz żaglowymi wyruszyliśmy w rejs do Jastarni. We flocie Jeanneau Rendez Vous znalazło się 12 łodzi motorowych serii Merry Fisher i Cap Camarat oraz dwa jachty żaglowe, a wśród nich jacht regatowo-turystyczny Jeanneau Sun Fast 3600 „One & Only”, na pokładzie którego adrenalina i żeglarskie emocje sięgały zenitu.

logo-sunfast-white

Sun Fast 3600

Wszystkie załogi zostały podzielone na dwie grupy – żaglową i motorową. Ci, którzy płynęli pod żaglami skierowali się od razu w stronę Jastarni, przed którą czekały na nich zadania nawigacyjne, żeglarskie oraz morskie kalambury. Żeglarze musieli wykonać precyzyjne podejście do boi, przy której znajdowała się butelka z listem i hasłami kalamburów. Mieli również za zadanie zaprezentować podejście do człowieka, wyławiając z wody… zielonego, dmuchanego smoka. Wszystkie załogi zdały egzamin śpiewająco, choć z pewnością nasz smok miał szczęście, że tegoroczne lato dopisywało i temperatura wody w Zatoce była w miarę wysoka.

Grupa motorowodna prócz zmagań w rajdzie, musiała także płynąć zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami nawigacyjnymi, a także wykazać się znajomością Alfabetu Morse’a i pokazać innym załogom swoją nazwę jachtu. Pogoda podczas pierwszego dnia była idealna dla załóg motorowodnych, zdołaliśmy nawet uciec przed krążącą nad Trójmiastem burzą.

Drugi dzień Jeanneau Rendez Vous upłynął pod znakiem regat organizowanych w Rewie na jednakowych jachtach klasy Puck. Również tutaj pogoda dopisała – żeglarze walczyli o podium przy wietrze o sile 4 stopni w skali Beauforta (w porywach do 5).

Po zakończonych regatach wszyscy wróciliśmy do Sopotu, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i medali, a zwycięzcy zostali, zgodnie z żeglarską tradycją, wrzuceni do wody. Pierwsze miejsce w regatach zdobyła załoga Inge Brattli z Norwegii, trenera programu szkoleniowo-regatowego Sun Fast Racing. Wśród załóg motorowodnych najlepsze wyniki uzyskali Państwo Krukowscy z Warszawy na łodzi Merry Fisher 755.