Skip to main content

22 listopada rozpoczęła się XXX-ta, jubileuszowa edycja największych turystycznych regat atlantyckich ARC 2016. Po raz kolejny na starcie regat stanął jacht reprezentujący firmę Dobre Jachty –  tym razem był to regatowy jednokadłubowiec Sun Fast 3600 ONE&ONLY z kapitanem Jarosławem Chłopkiem. Pierwsze dni wyścigu dały się żeglarzom mocno we znaki – Posejdon pokazał swą grozę i siłę, jednak załoga ONE&ONLY nie dała się wystraszyć i z coraz większym wigorem ujarzmiała Ocean Atlantycki, pokonując kolejne mile morskie.

Regaty ARC (Atlantic Rally for Cruisers) rozpoczynają się w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich, a kończą po przepłynięciu ponad 2700 mil morskich na karaibskiej wyspie Saint Lucia. Trasę tę załoga Sun Fasta 3600 pokonała w 18 dni, przecinając linię mety 10 grudnia o godz. 16:00 i zajmując 12 miejsce w swojej dywizji! ONE&ONLY przypłynął na Sain Lucię jako 91 jacht spośród wszystkich jednostek startujących w regatach.

Załogę jachtu Sun Fast 3600 ONE&ONLY stanowiło sześciu żeglarzy: Jarosław Chłopek (kapitan), Jarosław Kaczorowski – znakomity polski żeglarz jachtowy i motorowy, wielokrotny Mistrz Polski i Świata w klasie MICRO, a także: Jacek Kuciel, Igor Foltyn, Maciej Drywa i Tomasz Czajkowski.

W sumie w regatach wystartowało ponad 220 jachtów, z czego 30 w kategorii Racing. Sun Fast 3600 ONE&ONLY wyposażony został w elektronikę nawigacyjną marki B&G dostarczoną przez firmę Parker Poland, żagle dostarczyła firma Sail Service z Gdańska, a wysokoenergetyczne i smaczne pożywienie – firma Makanu 24.pl.

Krótka wideorelacja z rejsu Sun Fastem 3600 ONE&ONLY na trasie Cascais – Las Palmas.

logo-sunfast-white

Sun Fast 3600