Skip to main content

Luksusowy jacht motorowy Merry Fisher 1095

Serii Merry Fisher nie trzeba nikomu przedstawiać. Jacht motorowy Merry Fisher 1095 to prawdziwa nowość od francuskiej stoczni Jeanneau. Niewątpliwie jest ona reprezentantem klasy luksusowych jachtów motorowych. Producent po pierwszy raz zdecydował się wyposażyć kadłub tej wielkości w zewnętrzny układ napędowy. Jest to nowa kombinacja, która według producenta gwarantowałaby większą przyjazność dla użytkownika, pozostawiając większą ilość przestrzeni mieszkalnej. Nie wspominając już o skróconym czasie serwisów okresowych z uwagi na łatwiejszy dostęp do silników zaburtowych.

Po samych rozmiarach można pomyśleć, że Merry Fisher 1095 oferuje klasyczne rozwiązania mieszkaniowe. Jednak ta łódź motorowa może pochwalić się również przemyślanymi nowościami nieobecnymi w innych jachtach motorowych tej klasy. Boczne przesuwne drzwi, czy trzecia kabina, nie są powszechnie spotykane w jednostkach do długości 9,9 metra.

Jednak projektanci Jeanneau (wraz z Polskim studiem projektowym Centowski & Denert Designs) kolejny raz podnieśli poprzeczkę dla konkurencji. Udowadniając, że mniejsze jachty mogą posiadać udogodnienia spotykane na większych jachtach.

Kokpit i jadalnia na świeżym powietrzu

Patrząc na MF1095 z innego punktu widzenia, jacht zaprojektowany jest specjalnie z myślą o codziennych, krótkodystansowych wycieczkach. Ciekawy układ pokładów i innowacyjne wnętrza, w których wszystkie przestrzenie są sprytnie zaaranżowane.

Przede wszystkim kokpit, jest dostępny z dwóch platform kąpielowych znajdujących się po obu stronach silników. Jednak z nich (prawa) została przeznaczona z myślą o drabince. Druga, lewa posiada wszystkie niezbędne przyłącza elektryczne oraz mała bakista znajdująca się na podłodze.

Kokpit w kształcie litery L

Kokpit został również wyposażony w sofę w kształcie litery L i wygodny stół jadalny. Całość tworzy idealne miejsce do spożywania posiłków na świeżym powietrzu lub po rozłożeniu sofy, przytulny kącik wypoczynkowy na powietrzu.

Co ciekawe, tylna kanapa jest na szynach, dzięki czemu podczas jej użytkowania jest dosunięta do silników zaburtowych, maksymalizując przestrzeń. Jeśli jednak jeśli chcesz wynurzyć silniki zaburtowe z wody, kanapa przesunie się do przodu, tworząc szczelinę, w którą mogą się wsunąć głowice silnika. Ciekawe i wygodne rozwiązanie.

Cumownie longside

Dodatkowo z prawej burty zostało zastosowane proste w użyciu oraz bardzo wygodnie rozwiązanie, ułatwiające wchodzenie oraz schodzenie z jachtu. Z prawej burty mamy dostępne małe drzwiczki, wystarczające, aby wygodnie przez nie przejść bez potrzeby zeskakiwania z jachtu na pomost w przypadku kiedy zacumowaliśmy long-sidem, czyli cumowanie burtą do nabrzeża.

Przestronna kuchnia i jadalnia doświetlona z każdej strony

Do jadalni prowadzą przesuwane drzwi. To środowisko również odtwarza typową aranżację przestrzeni, którą można znaleźć na większych łodziach. Rezultatem nie jest jednak prosta czy wątpliwa miniatura większego jachtu, ale dobrze zaprojektowana przestrzeń. Aspekty wizualne wspierane są przez przenikanie naturalnego światła wpadającego przez duże okna. Rozsuwany dach i przeszklenia na całym obwodzie tworzą jasną i przyjazną przestrzeń mieszkalną w salonie. Co naturalnie gwarantuje świetną widoczność dookoła jednostki. A przestronny kambuz oferuje ogromną ilość miejsca do przechowywania, dzięki czemu potrzeby kulinarne są odpowiednio zaspokojone.

Komfortowa sterówka i pokład dziobowy

Stanowisko sternika jest w klasycznym układzie. Dla towarzystwa sternika na drugiej burcie umieszczono kanapę z dwustronnym oparciem. Oparcie można rozłożyć w kierunku salonu tak, aby zapewnić dodatkowe dwa miejsca do siedzenia w jadalni lub dodatkowe łóżko na noc.

Drzwi przesuwne

Sterówka została wyposażona w boczne drzwi przesuwne. Boczne drzwi nie tylko zapewniają natychmiastowy dostęp do pokładu bocznego, ale także dają poczucie połączenia z pędzącą wodą i oczywiście dostarczają znaczącą ilość naturalnego światła oraz ułatwiają wentylację. Zapewniają one natychmiastowy dostęp do prawej burty. To proste, ale jak przydatne rozwiązanie, eliminuje dyskomfort przechodzenia przez cały salon w celu opuszczenia pokładu przez sternika.

Materac leżakowy

W zamian za to mamy łatwy dostęp do dziobu merry fishera, gdzie projektanci Jeanneau, przewidzieli miejsce na wygodny, dwumiejscowy materac leżakowy. Tworząc tym samym, idealne miejsce do wypoczynku czy opalania się.

Pod pokładem

Idące środkiem jachtu zejście prowadzi do sypialni. Wnętrze oferuje trzy kabiny oraz przestronną łazienkę z kabiną prysznicową, która uzupełnia komfortowe udogodnienia pod pokładem Merry Fisher 1095. Trzy kabiny to zdecydowanie najlepszy możliwy układ dla tej jednostki, bardzo ceniony przez klientów.

Główna sypialnia

Za przesuwnymi drzwiami pod podkładem znajdziemy główną sypialnię nazywana również kabiną armatorską. Przywita nas dużym, owalnym łóżkiem. Zakrzywione krawędzie łóżka z łatwością umożliwiają ergonomiczny dostęp z obu stron oraz do szafek nad głową a ogromne, boczne okna, rozciągające się na całą długość kabiny, zapewniają duża ilość naturalnego światła. Całość wykończona subtelnymi światłami led, które dodają klimatu podczas wieczornych chwil.

Jak w każdej dużej sypialni, tak i tutaj możemy spodziewać się dużej ilość schowków i miejsc do magazynowania. Sześć bakist bocznych umiejscowionych w suficie oraz dwa dodatkowe (jeden podwieszana, druga pod łóżkiem) w pełni wystarczą, nawet dla najbardziej wymagających.

Kabina gościnna

Tuż po lewej stronie po zajściu pod pokład, znajduje się kolejna kabina. Z komfortem pomieści ona dwie dorosłe osoby oraz zapewni potrzeby związane z wszelakimi schowkami.

Układ oraz rozłożenia bakist są tutaj jak najbardziej klasyczne. Szafa plus półka pod oknem (nazywana w żeglarskie jaskółką), rozciągająca się po całej długości kabiny są od lat standardem zarówno w jachtach motorowych, jak i żaglowych.

Dziś już klasycznym i coraz częściej spotykanym rozwiązaniem u innych producentów, jest schodkowo zaprojektowany sufit. Tak ścięty sufit powoduje, że do kabiny dociera więcej naturalnego światła. To proste rozwiązanie znacząca rozjaśnia pomieszczenie oraz powiększa poczucie przestrzeni podczas przebywania w kabinie.

Trzecia kabina lub schowek

Na życzenie właściciela, Merry Fisher 1095, może zostać wyposażony w dodatkową, trzecią, dwuosobową kabinę znajdującą się na prawej burcie, która posiada podwójne łóżko. Pozwoli na przebywanie na pokładzie nawet siedmiu osób.

W standardowym wyposażeniu pomieszczenie pełni rolę schowka.

Napęd i osiągi

Z tyłu znajdziemy parę 300-konnych silników zaburtowych Mercury (2 x Mercury Verado V8), montowanych blisko siebie. Chociaż takie rozwiązanie w pewnym stopniu wpływa na manewrowość to jednak trzeba pamiętać, że ten 32-stopowy model waży prawie pięć ton – nie licząc silników.

Poza tym, dziobowy ster strumieniowy zapewnia precyzyjną kontrolę niezbędną do pokonywania ciasnego miejsca do cumowania.

W jachcie tak wszechstronnym jak Merry Fisher, nie chodzi tylko o prędkość i osiągi dla osób poszukujących mocnych wrażeń jak przy „daily cruiserach”. Prędkość maksymalna jest w górnej 30-tce. Przy 36-38 węzłach płyniemy płynnie i szybko, nie czując 4680 kg wagi tej łodzi motorowej, gładko przecinając wodę i popijając swój ulubiony drink bez ubawy o jego rozlanie.

logo-jeanneau-white

Merry Fisher 1095

Jesteś zainteresowany zakupem? Pomagamy w całym procesie: