Skip to main content

Azimut Yachts znów zaskakuje!

Podwójny debiut firmy Azimut! Marka po raz kolejny zmienia projekt układu jachtu dzięki dwóm innowacyjnym rozwiązaniom, które otwierają nowe przestrzenie i horyzonty na pokładzie. Grande 26M posiada taras z widokiem na morze na rozszerzonym kokpicie, podczas gdy Grande 36M wprowadza pierwszy w historii półpokład na górnym pokładzie, który rozciąga się na jednym poziomie prawie do samego czubka dziobu.

Azimut umacnia swoją reputację lidera w branży jachtowej  dzięki kreowaniu nowych trendów, jednoczesnej prezentacji modeli Grande 26M i Grande 36M. Te rewolucyjne jachty, naszpikowane oryginalnymi rozwiązaniami zaprojektowanymi, aby wspierać poczucie wolności a zarazem  bliskości morza, zostaną oficjalnie zaprezentowane publiczności na festiwalu jachtowym w Cannes jeszcze w tym roku. Filozofią stojącą za kolekcją Azimut Grande jest wywołanie poczucia całkowitego zanurzenia w naturze. Osiąga się to poprzez usunięcie wszelkich przeszkód lub barier, a charakterystyczne pełnowymiarowe okna to tylko jedna z wielu odważnych cech projektowych, które nie służą wyłącznie estetyce, ale zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić niezwykłe wrażenia zarówno właścicielowi, jak i gościom. Pojawienie się Grande 26M i Grande 36M sygnalizuje coraz bardziej ambitny kierunek, z naciskiem na przedefiniowanie przestrzeni poprzez wszechstronność, pomysłowość projektową i nowinki technologiczne.

Grande 26M

Grande 26M zaskakuje i zachwyca tarasem z widokiem na morze, utworzonym poprzez otwarcie włazu rufowego, tak aby stał się naturalnym przedłużeniem kokpitu. Ta intuicyjna i wszechstronna konstrukcja, inspirowana projektem większego Azimut Grande Trideck, przekształca kokpit we wspaniały tarasz widokiem na otoczenie. Dzięki sprytnie zaprojektowanym, rozkładanym meblom można go natychmiast zmienić w część dzienną na świeżym powietrzu, oferując właścicielowi i gościom relaksujące miejsce do wygrzewania się w słońcu w ciągu dnia lub oszałamiającą strefę jadalną na świeżym powietrzu ze stołem. Zgodnie z najnowszą dynamiką innowacyjnego projektowania, układ Grande 26M korzysta z oryginalnego podejścia do wykorzystania różnych poziomów, tworząc rozwiązania zapewniające większy komfort i całkowitą prywatność, gdy jest to bardzo pożądane przez właścicieli.

Wnętrza autorstwa Alberto Manciniego obejmują apartament właściciela z oknami sięgającymi od podłogi do sufitu na głównym pokładzie i cztery kabiny dla gości poniżej. Kwatery załogi znajdują się na dziobie z bezpośrednim dostępem do kuchni i bocznego chodnika, osobne przejście możliwe jest dzięki częściowo podniesionej sterówce.

Azimut Grande 36

Wraz z Grande 36M, Azimut wprowadza ekscytującą nową koncepcję na górnym pokładzie. Półpokład z funkcją walk-around rozciągający się od rufy do prawie samego czubka dziobu. Oferując bezprecedensową swobodę poruszania się po jachcie. Jest to nigdy wcześniej niespotykane rozwiązanie, które po raz kolejny pokazuje pionierskie możliwości Azimuta. Grande 36M wprowadza przestrzeń, która nigdy wcześniej nie istniała, przekształcając układ w cudownie przestronne pojedyncze środowisko, którym można cieszyć się od rana do wieczora. Po raz pierwszy górny pokład staje się miejscem, które zajmuje całą długość jachtu. Podniebny salon znajduje się w centrum jednostki, posiada duże, przesuwne szklane drzwi, które otwierają się aby wnętrze bezproblemowo wtapiało się w otoczenie z kuszącą, całkowicie szklaną wanną z hydromasażem i w pełni wyposażonym tarasem słonecznym.

Awangardowa filozofia projektowania koncentruje się na oferowaniu rozwiązań dotyczących układu dostosowanego do indywidualnego stylu życia właściciela. Przestronność różnych obszarów oznacza, że ​​salon i salon podniebny można wyposażyć na wiele sposobów, od tradycyjnych po bardziej innowacyjne, w tym nieformalnie strefą jadalną wewnątrz i na zewnątrz. Te nowe przestrzenie na pokładzie wprowadzone przez Grande 36M uosabiają pionierskiego ducha i zaangażowanie Azimuta w spełnianie potrzeb współczesnych właścicieli, którzy pragną jachtu, który wyraża ich wyjątkową osobowość.

Zrównoważony rozwój | Program Zielonej Efektywności

Grande 26M i Grande 36M łączą innowację z etycznym podejściem, które odzwierciedla dążenie firmy Azimut do bardziej zrównoważonej przyszłości, przedstawione w programie Green Efficiency, który został wprowadzony w stoczni w 2015 roku w celu zmniejszenia wpływu na środowisko. Oba nowe modele wykorzystują szerokie zastosowanie włókna węglowego i żywicy winyloestrowej, które razem zmniejszają masę nadbudowy o 30%, optymalizując w ten sposób moc silnika, co z kolei zmniejsza zużycie paliwa.

Grande 26M jest napędzany nowym systemem napędowym POD, który wraz z lżejszą konstrukcją obniża zużycie paliwa o 20% w porównaniu z tradycyjnymi łodziami o podobnych rozmiarach, podczas gdy kadłub Grande 36M może pochwalić się najnowszą ewolucją D2P® (Displacement to Planing).  Zaprojektowany przez Pierluigiego Ausonio ze Studio P.L.A.N.A. oraz dział badawczo-rozwojowy Azimut|Benetti, zademonstrował już swoją skuteczność na Grande Trideck, uznany za aktualny wzorzec pod względem wydajności i zużycia paliwa. Dzięki zastosowanie technologii wave-piercer D2P® w konstrukcji przekłada się to na zmiejszenie zużycia paliwa o skokach do nawet 40% w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji.