Skip to main content

Leader 36 a NC 37

logo-jeanneau-white

Leader 36

logo-jeanneau-white

NC 37

Przedstawiamy krótkie porównanie dwóch popularnych modeli jachtów motorowych produkowanych przez francuską stocznię Jeanneau, czyli łodzi Leader 36 oraz NC 37. Sprawdź, który jacht bardziej do Ciebie pasuje!

Na pierwszy rzut oka obie jednostki wydają się być bliźniacze, zarówno pod względem rozmiarów, jak i zbliżonych osiągów. Jednak przy bliższym poznaniu to zupełnie inne jachty. Jeanneau Leader 36 to komfortowy Sports Cruiser, który dzięki otwartej przestrzeni oraz wygodzie pokładu dziennego idealnie nadaje się do cieplejszego klimatu, gdy niemal bez przerwy możemy cieszyć się słoneczną pogodą. Natomiast NC 37 to bardziej wygodny jacht typu Pilot House, który idealnie pasuje do nieco chłodniejszego klimatu. Dzięki zamykanej przestrzeni dziennej, wnętrze jachtu można bardzo łatwo osłonić i ogrzać, mając wciąż doskonałą widoczność. Przy sprzyjającej pogodzie nadbudówkę można w dużym stopniu otworzyć, wpuszczając do środka słońce i ciepłe powiewy wiatru.

Leader 36

Leader 36 to idealny jacht typu Sports Cruiser, bardzo dobrze skonstruowany (kadłub zaprojektowany przez Michaela Petersa) i świetnie zachowuje się nawet przy gorszych warunkach pogodowych. Przy około 15 węzłach jednostka jest już w ślizgu, co pozwala odpowiednio dobrać prędkość do warunków oraz planów podróży.

Maksymalnie jacht osiąga około 35 węzłów. Konsola sternika została zaprojektowana w taki sposób, aby zachować jak najlepszą widoczność przy maksymalnej ergonomii.

Duża platforma kąpielowa ułatwia uprawianie sportów wodnych oraz spędzanie czasu na kotwicy. Jacht jest idealnym połączeniem sportowej łodzi z dużą komfortową jednostką rodzinną.

logo-jeanneau-white

Leader 36

Mocne strony:

 • Otwarta przestrzeń górnego pokładu zamykana zadaszeniem sport top.
 • Dużo przestrzeni do opalania, zarówno w kokpicie jak i na materacu dziobowym (regulowane oparcie).
 • Kokpit zapewnia wszystko do dziennego spędzania czasu na pokładzie – moduł kuchenny z grillem, duża kanapa z rozkładanym stołem, leżanka do opalania, stanowisko sternika.
 • Sportowy charakter kadłuba oraz szeroki wybór napędów (diesel oraz benzyna)
 • Maksymalna prędkość 35 węzłów.
 • Przestrzeń pod pokładem podzielona na oddzielną kabiną rufową oraz duży salon z aneksem kuchennym z możliwością oddzielenia kabiny dziobowej.
 • W pełni wyposażona łazienka z oddzielną kabiną prysznicową.

NC 37

NC 37 to doskonały jacht do długich podróży ze znajomymi czy rodziną. Jednostka również świetnie sprawdza się w chłodniejszym klimacie, gdzie całą przestrzeń dzienną możemy szybko zamknąć i ogrzać. Warto zwrócić uwagę na dobrze zaprojektowane wnętrze, dzięki któremu wszyscy goście zarówno w kokpicie, jak i w środku łodzi będą mieli swobodę i komfort podróżowania.

Przestronny kokpit wyposażony w wygodną kanapę w kształcie litry L pozwala na spędzanie czasu na zewnątrz podczas pływania oraz postojów. Bardzo wygodny dostęp do platformy kąpielowej udostępnia szereg możliwości uprawiania sportów wodnych. Przestronny salon oferuje wygodną kanapę w kształcie litery U, duży stół jadalny oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny. Warto zauważyć, że cała nadbudówka jest przeszklona z widokiem 360 stopni.

Dzięki doskonałej widoczności i ergonomii sterówki otrzymujemy łatwość sterowania jednostką nawet w ciasnych marinach. Otwierane okno dachowe, szklane drzwi do kokpitu oraz drzwi na pokład otwierają przestrzeń salonu przy sprzyjającej pogodzie, co pozwala na uzyskanie wpół otwartej nadbudówki jachtu. Pod pokładem znajdziemy trzy przestronne kabiny oraz łazienkę z osobnym WC. Duża kabina armatorska zajmuje przestrzeń dziobową a dwie pozostałe kabiny dwuosobowe znajduję się na śródokręciu.

Kadłub jachtu został zaprojektowany z myślą o wygodnym pokonywaniu dalekich dystansów. Dzięki idealnym proporcjom, jacht pływa bardzo płasko i nie wymaga ingerencji w trym kadłuba. Nawet przy przyspieszaniu jacht nie unosi dziobu i stabilnie przechodzi w ślizg. Prędkość marszowa jachtu to wygodne 20 węzłów, a prędkość maksymalna to około 30 węzłów.

logo-jeanneau-white

NC 37

Mocne strony:

 • Jacht z w pełni zamykaną nadbudówką. Pozwala to zupełnie odciąć się od zewnętrznych warunków pogodowych i cieszyć się suchą i ciepłą przestrzenią dzienną.
 • Duże szklane drzwi na rufie do kokpitu – łatwa komunikacja pomiędzy salonem i kokpitem.
 • Duże otwierane okno dachowe oraz otwierane okna w salonie pozwalają otworzyć przestrzeń wewnętrzną.
 • Drzwi ze sterówki/salonu na prawą burtę.
 • Cały górny pokład do dziennego spędzania czasu – kokpit, wygodny salon z aneksem kuchennym, sterówka.
 • Bezpieczne przejście na pokład dziobowy (szeroki pokład na prawej burcie)
 • Bardzo duże materace dziobowe z wygodną regulacją.
 • 3 kabinowy rozkład pod pokładem – Kabina dziobowa VIP oraz dwie dwuosobowe kabiny.
 • W pełni wyposażona łazienka z osobnym WC.
 • Kadłub doskonale zaprojektowany do dalekich podróży. Jacht pływa bardzo płasko i nie wymaga żadnej ingerencji w trym kadłuba. Nawet przy przejściu w ślizg jacht nie unosi dziobu i stabilnie przechodzi w ślizg.

Jacht Leader 36 to kompaktowa jednostka o sportowym charakterze, a NC 37 to bardziej wszechstronna jednostka o wielu obliczach.