Skip to main content

Podczas trwających od soboty 23 stycznia targów BOOT w  Düsseldorfie odbyła się światowa premiera najnowszej konstrukcji ze stoczni Lagoon – katamaranu żaglowego Lagoon 42!

Ten wspaniały jacht żaglowy od razu zdobył serca zwiedzających targi, sprawiając że stoisko stoczni Lagoon cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających.

Najnowszy katamaran żaglowy – Lagoon 42 – zachwyca pod każdym względem. Może poszczycić się piękną sylwetką i nienaganną linią kadłuba. Mamy do czynienia z konstrukcją, która zachowuje idealne proporcje pomiędzy komfortem rodzinnych rejsów, a właściwościami nautycznymi, o które zadbało jedno z najlepszych biur projektowych – VPLP.

Przesunięcie masztu bliżej rufy sprawiło, że obsługa jachtu jest bardzo wygodna, co dodatkowo ułatwia korzystanie z dużych i łatwych żagli przednich. Layout kokpitu oferuje armatorowi i jego gościom tyle miejsca, co na znacznie większych jednostkach, a szerokie platformy rufowe sprawiają, że postój na urokliwych kotwicowiskach i kąpiele w ciepłym morzu to prawdziwa przyjemność.

Wnętrze jachtu jest idealnie doświetlone za sprawą dużych, panoramicznych okien, które gwarantują także doskonałą widoczność podczas żeglugi. Lagoon 42 może jest dostępny w wersji 3 i 4 kabinowej. W każdym wariancie projektanci przewidzieli duże, wygodne kabiny z łazienkami (pokoje rufowe oraz armatorska mają osobną kabinę prysznicową). We wszystkich pomieszczeniach znajdują się duże okna, dzięki którym można do woli rozkoszować się pięknymi widokami podczas żeglugi i postojów.