Skip to main content

Zespół Dobrych Jachtów z dumą i przekonaniem prezentuje marki Azimut Yachts, X-yachts, Leopard Catamarans oraz markę własną Dobre Jachty Surf podczas największych Targów Jachtowych – Cannes Yachting Festival. Chcielibyśmy się podzielić każdego dnia relacją z tego wydarzenia w Dobrych Aktualnościach.

Dzień 7

__________

Cannes Yachting Festival 2022 dobiegł końca

Czujemy dumę, że Dobre Jachty mogły reprezentować marki: X-Yachts, Azimut Yachts, Leopard Catamarans na tak podniosłym wydarzeniu.

To ogromny sukces, że już na tym etapie (niespełna rok po zmianach właścicielskich) nasza firma jest postrzegana jako renomowana marka godna zaufania. Jest to dla nas ogromna motywacja, którą z pewnością przekujemy w jeszcze szybszy rozwój, aby zwiększyć efektywność oferowanych usług.

Po raz pierwszy w historii firmy cały zespół był obecny na targach. W ocenie prezesa firmy Macieja Dąbrowskiego, aby sprzedawać produkty należy przede wszystkim rozumieć ich wartość dla klienta, a proces obsługi klienta realizować w ujęciu holistycznym.

Przed nami kolejne wyzwania, wierzymy jednak, iż wspólne zaangażowanie, zdeterminowanie w osiąganiu założonych celów to przepis na sukces.

Nasze wartości oraz nieustannie samodoskonalenie się (PDCA) sprawiają, że firma Dobre Jachty staje się zaufanym doradcą klienta (ang. trusted advisor).

Dziękujemy Państwu za liczne spotkania i zapraszamy do naszej siedziby w Gdyni przy ulicy Hryniewickiego 6/6.

Dzień 6

____

Ostatni dzień CANNES YACHTING FESTIVAL

Dziś jak każdego dnia w planach mieliśmy przedstawienie produktów ostatniej marki, która widnieje w portfolio Dobrych Jachtów.

X–Yachts

SERIA XRANGE, SERIA XCRUISING (XC)

SERIA XPERFORMANCE (XP)

X-jachty to modele, które oferują zarówno doskonałe możliwości żeglarskie, jak i nowoczesne, przestronne wnętrze. Nowe modele „X” zawierają innowacyjne elementy konstrukcyjne nad i pod pokładem, najnowsze technologie budowy oraz zastosowanie wyjątkowo wysokiej jakości materiałów. Marka X-Yachts to dzielenie pasji do „Najwyższej przyjemności żeglarskiej”.

Odchodząc od wcześniejszego schematu, nie opiszemy poszczególnych modeli. Zapoznamy Państwa z człowiekiem, którego miłość do żeglugi uczyniła markę   X-jacht jedną z wiodących na mapie światowego jachtingu.

Nabycie serca

– Ib Kunøe –

Przedsiębiorca. Biznesmen. Właściciel firmy. Marynarz. Rzeźbiarz. Ib Kunøe.         W 2012 roku Ib Kunøe przejął większościowy pakiet akcji X-Yachtów.

Mantra, która położyła kamień milowy w podróży Ib Kunøe, to „odwaga , rozum i serce”.

„Zadaliśmy Ib Kunøe kilka pytań na temat jego relacji z X-Yachts;

Masz znaczące portfolio w biznesie, zwłaszcza w branży IT.
Co sprawiło, że wszedłeś do branży łodzi i X-Yachtów?

 

Żeglarstwo zawsze było moim głównym sportem, a możliwość łączenia przyjemności i przyjemności jest oczywiście bardzo motywująca. To, że moją inwestycją mogą być X-Yachty, ze swoją marką i super reputacją, było jeszcze lepsze.

Twoja pasja do żeglarstwa uwidoczniła się, gdy zainwestowałeś w X-Yachty, czy było to nabycie „Serca” zgodnie z twoją mantrą?

 

Po kryzysie finansowym X-Yachts potrzebował nowego inwestora; Zawsze podziwiałem X-Yachty, a ponieważ znajduje się tam, gdzie dorastałem i robiłem karierę wojskową, było to nabycie serca, jednak oczywiście z planem, aby był to dobry biznes.

Co X-Yachts dał Ci w Twojej życiowej podróży, czym różni się od innych Twoich działań?

Byłem zaangażowany w wiele firm w wielu dziedzinach, ale nie tak bardzo w produkcji. Dzięki X-Yachts mogę dotknąć produktu, podziwiać kunszt wykonania i uzyskać fantastyczne wrażenia żeglarskie w jednym produkcie.

Wśród pracowników panuje tak szczególna pasja do marki i jej produktów, że łatwo odczuć, że firma jest prowadzona przez pasjonatów. Myślę, że to rzadkość w nowoczesnym biznesie.

Jak odcisnęłaś swój ślad na X-Yachtach jako właściciel i żeglarz?

 

Myślę, że jako prezes firmy zrobiłem sporo rzeczy; Firma stała się rentowna, co jest ważne nie tylko dla właścicieli, ale także dla pracowników i dla klientów, którzy muszą mieć pewność, że dostarczymy to, za co zapłacili, i że będziemy żyć długo po zakupie, aby mogą mieć usługę, za którą zapłacili.

Nie jestem projektantem, ale uczestniczę w kierunku, w jakim podąża firma, jakie modele powinniśmy wytwarzać i jakie powinny być priorytety między wyścigami a rejsami, abyśmy mogli zadowolić jak najwięcej naszych lojalnych klientów, zapewniając doskonałe doświadczenia żeglarskie, w tym łatwość obsługi, bezpieczeństwo, szybkość żeglugi i komfort”

Dzień 5

________

Podczas piątego dnia trwania Cannes Yachting Festival, mieliśmy okazję zobaczyć katamarany marki Leopard, które są stworzone do czarterów i długich wycieczek po lazurowych wodach. W poniższym video Maciej Dąbrowski oraz Adrian Chełstowski odpowiedzą Państwu na pytania:

  • Dlaczego warto zainwestować w katamaran na Oceanie Indyjskim?
  • Ile wynosi stopa zwrotu z inwestycji?
  • Jak wygląda proces finansowania?
  • Jakie występują ryzyka inwestycyjne w modelu Yachtvestment?

Celem inwestowania jest stworzenie portfela, który w przyszłości będzie zarabiał pieniądze. W tym celu niezbędna jest dywersyfikacja.Dywersyfikacja to jeden z podstawowych filarów inwestowania. Dobrze zdywersyfikowany portfel obejmuje różne branże i różne sektory. Dla tych, którzy szukają alternatywnych źródeł, mamy odpowiedź: inwestowanie w luksusowe jachty. W 2021 roku cały rynek dóbr luksusowych w Polsce osiągnął wartość blisko 30 mld zł.

Poznaj model inwestycyjny Yachtvestment:

Dzień 4

______

Lato na morzu śródziemnym, zima na Karaibach.

Przedstawiamy najpiękniejsze katamarany motorowe oferowane przez Dobre Jachty.

Leopard 46 PC

Śniadanie z widokiem na bezkresną przestrzeń wody.

Nowy Leopard 46 Powercat zapewnia styl, luksus i przestrzeń życiową na świeżym powietrzu. Duża otwarta przestrzeń   daje możliwość do wydzielenia wielu stref, aby zapewnić pełnię funkcjonalności, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia komfortu. Katamaran cechują proste, czyste eleganckie linie. Okno boczne kadłuba ma kształt prostokąta o pełnej długości, aby umożliwić konfigurację iluminatorów. Wykonane z płaskiego szkła hartowanego zapewniają optymalną przejrzystość optyczną. Pionowe okna dachowe pozwalają na łatwiejszy montaż przednich drzwi kokpitu.

Ujmujące beżowe matowe wykończenie drzwi i szafek kuchennych oraz niektórych blatów nadaje lekkości i elegancji. Przestrzeń kuchenna daje możliwość montażu opcjonalnej podblatowej kostkarki do lodu lub chłodziarki do wina. Dysponujemy również obszernym blatem do przygotowywania pożywienia oraz napojów.

Leopard 46  Powercat  jest dostępny w układzie z trzema lub czterema kabinami . W trzykabinowym apartamencie właściciela znajduje się duża garderoba, biurko i podwójna toaletka.

Kabiny dla Gości oferują wygodne wyspowe łóżka z dogodnym dojściem po obu stronach, oraz łazienki z gustowną i elegancką armaturą.

Leopard 53

Luksus na falach

Leopard 53 PC to luksus dopieszczony w najmniejszych drobiazgach wzbogacony o możliwość zintegrowania z otaczającą naturą.

Katamaran został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego projektowania. Przestrzenie kształtowane są przede wszystkim z uwzględnieniem potrzeb ich użytkowników. To już nie tylko forma wypoczynku, relaksu, ale sposób na życie.

Leopard 53 Powercat oferuje nowoczesne wnętrze z domowymi wygodami, a także mnóstwo przestrzeni rozrywkowej na świeżym powietrzu. W połączeniu z inteligentnymi i ekonomicznymi zaletami konstrukcji katamaranu, jest łatwy w utrzymaniu i obsłudze, a także zużywa do 50% mniej paliwa niż jego jednokadłubowe odpowiedniki.

Klimat wnętrza oczarowuje chłodnymi tonami i nowoczesnym gustownym wykończeniem.

Na zewnątrz plan pokładu został starannie zoptymalizowany, aby oferować kilka przestrzeni mieszkalnych.

Sercem łodzi jest Flybridge. Przestronne ławki i duży stół pozwalają nie tylko na wspólne posiłki całej rodziny oraz przyjaciół, ale dają nieocenione możliwości wspólnego przeżywania spektakularnych widoków.

Kuchnia wyposażona jest w najwyższej klasy lodówko-zamrażalkę, gustowny blat roboczy ,4-palnikową kuchenkę, kuchenkę mikrofalową, a także dużo miejsca do przechowywania.

Wersja właścicielska z trzema kabinami zapewnia domową atmosferę z dużym łóżkiem, garderobą i podwójną toaletką.

Oferowany w układzie trzy- lub czterokabinowym z opcją oddzielnych kabin załogi.

Leopard 53 to luksus w nieograniczonej niczym przestrzeni.

Dzień 3

______

Ważne miejsce w portfolio Dobrych Jachtów zajmują katamarany. Firma oferuje katamarany żaglowe oraz motorowe firmy Leopard.

Katamarany są jednostkami prestiżowymi i rzeczywiście są piękne, a rzesza ich fanów zwiększa się z roku na rok.

Zanurzenie katamaranów jest niewielkie (nie mają one kilu), przez co można nimi wpłynąć dużo głębiej w zatoki. Dzięki temu podpływamy zdecydowanie bliżej lądu, co znacznie ułatwia transport osób pontonem oraz kąpiel i nurkowanie.

Dużym atutem jest również łatwość manewrowania poprzez wyposażenie jednostek w stery strumieniowe co ułatwia przesuwanie jednostek wzdłuż.

Projektanci przyszłości

1800 katamaranów tyle wyprodukowano w stoczni Robertson & Caine od momentu powstania tj. od 1991 r. Dziś marka Leopard stała się wiodącym na świecie producentem katamaranów. Projektowanie swoich katamaranów marka Leopard powierzyła firmie Simons & Voogd Yacht Design. To międzynarodowe studio architektury morskiej i projektowania jachtów powstało z połączenia sił Alexandra Simonisa i Maartena Voogda w 1991 r.

Katamarany żaglowe

Leopard 42

Zdobywca prestiżowej nagrody Boat Of The Year 2022 jako najlepszy katamaran rejsowy.

Leopard 42 to rewolucyjnie zaprojektowany katamaran oferujący komfort dużego modelu o długości 42 stóp.

Stylistyka zewnętrzna została dostosowana do nowoczesnego designu. Zgodnie z najnowszymi modelami z gamy Leopard, wyróżnia go oryginalny profil, płynne krzywizny i połączenie wydajności nawigacji z przestrzenią mieszkalną na pokładzie.  Nowoczesne kontrasty, pośrednie oświetlenie i drobiazgowe wykończenie wnoszą więcej luksusu i elegancji.

Wszystkie koje są teraz kojami „wyspowymi”, które umożliwiają dostęp z obu stron. Leopard 42 jest dostępny w 3 kabinach / 3 osoby lub 4 kabiny / 4 osoby. Wszystkie kabiny posiadają własną łazienkę z toaletą i prysznicem, co jest obecnie unikalną cechą katamaranów tej wielkości

Leopard 45

Nagrodzony Łodzią Roku przez Cruising World Magazine w 2017 r.

Nagroda została przyznana w nowo utworzonej kategorii Best Charter Catamaran, dowodząc, że południowoafrykańscy projektanci ze stoczni Robertson & Caine doprowadzili do perfekcji sztukę tworzenia nie tylko idealnej łodzi prywatnego właściciela, ale również takiej, która doskonale zdaje egzamin w   branży czarterowej (czartery oraz kwestie inwestycji w jacht omówimy już jutro).

Leopard 45 wyróżnia się wydajnością i innowacyjnością. Dużą ilość miejsca zapewnia przedni kokpit, który jest połączony z salonem przez półprzezroczyste drzwi. Nowością jest salon główny w którym znajduje się kuchnia i jadalnia skierowana przodem do obranego kierunku.

Podobnie jak w przypadku większości łodzi produkowanych w RPA, kadłuby są czyste, bez widocznych połączeń kadłub-pokład czy linii bocznych. Dzięki temu są gładkie i przyjemne dla oka. Większość Leopardów 45 ma gigantyczny, charakterystyczny tylny łuk, który wykonany jest z kompozytu i służy jako rufowa podpora dla bimini w kokpicie. Plan żagli jest typowy dla katamaranu z lat 40-tych, z mocnym takielunkiem frakcyjnym.

Dostępny w konfiguracji trój- i czterokabinowej Leopard 45 zapewnia doskonałą przestrzeń wypoczynkową a wiele okien zapewnia panoramiczny widok 360 stopni.

Leopard 50

Szyk i elegancja

Leopard 50 prezentuje znacznie bardziej elegancką i sportową sylwetkę. Cała stylizacja zewnętrzna została również przebudowana, aby nadać kadłubowi bardziej wyrafinowany wygląd.

Jest idealny dla każdego, kto szuka większej przestrzeni życiowej wewnątrz i na zewnątrz. Posiada strefę wypoczynkową w której znajdują się leżaki, opcjonalnie głośniki zewnętrzne oraz markizy zaciemniające. Wyposażony salon pokładowy z tarasem słonecznym, częścią wypoczynkową i zacienionym żaglem.

Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo, zachowując „rzeczywistą „wysokość między flybridge, a bomem.

Jacht budowany w wersji 3-,4-,i 5-kabinowej, każda z wersji posiada swój węzeł sanitarny z prysznicem , a tak ze liczne szafki  i schowki .

Dzień 2

________________

Po raz pierwszy w Azimut Yachts

W tym roku po raz pierwszy mamy zaszczyt pojawić się w Cannes jako wyłączny przedstawiciel na Polskę marki Azimut Yachts.

W roku 2021 Global Order Book, ranking publikowany corocznie przez renomowany brytyjski magazyn Boat International w branży dla jachtów o długości powyżej 24 metrów uznał Azimut /Benetti Group za najlepszego na świecie producenta super jachtów.

Podczas CANNES YACHTING FESTIVAL 2022 zostały zaprezentowane najnowsze modele Grande 26 Metri oraz Grande 36 Metri. Obydwa modele zaprojektowane przez znany i uznany duet Alberto Mancinim i Achille Salvagni .

Inspiracją do stworzenia nowych, odmiennych przestrzeni była chęć dostarczenie właścicielom jachtów możliwości obcowania z naturą w jak najpiękniejszy sposób Kolejne wspólne projekty zaowocowały niespotykanym dotąd pięknem, elegancją oraz precyzyjnością w wykończeniu zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz jachtu. Meble oraz dodatki oczarowały wszystkich odwiedzających.

Stanowczo można stwierdzić iż  Grande 26M oraz 36M to prawdziwe dzieła sztuki.

Grande 26 M – zachwycił nas składanym tarasem z widokiem na morze. Pozwala na to otwarcie włazu rufowego powodując naturalne przedłużenie kokpitu. Niestandardowe wykorzystanie poziomów zapewnia komfort i całkowitą prywatność właściciela. Oprócz apartamentu na głównym pokładzie, na jachcie znajdują się 4 kabiny dla gości na dolnym.

Odważną cechą projektową w tym modelu są pełnowymiarowe okna, które pozwoliły na wpuszczenie do wnętrza maksymalnej ilości światła. To unikatowe rozwiązanie zastosowano również w sypialni czyniąc ją tym samym niezwykle atrakcyjną.

Układ napędowy ZF POD w połączeniu z silnikami MAN zapewnia zwiększoną zwrotność jak również powiększenie przestrzeni użytkowej. Taka konfiguracja pozwoliła na zminimalizowanie hałasu i wibracji oraz zmniejszenie zużycia paliwa o 15% w porównaniu do napędu z prostym wałem.

Grande 36M – to pierwszy model, w którym pojawia się „podniebny salon”. Innowacyjne rozwiązania pozwoliły na przekształcenie górnego pokładu w pojedynczą przestrzeń. Salon otoczony dookoła przesuwnymi szklanymi drzwiami, które po rozsunięciu całkowicie zanikają, daje możliwości bezpośredniego doświadczania otaczającej przyrody. Całkowicie otwarta przestrzeń uwrażliwia wszystkich wypoczywających na zjawiska naturalne dając tym samym odkrywanie na nowo tego tego co widzimy. Takie rozwiązanie pozwala na zespolenie salonu z tarasem słonecznym. Przestronność poszczególnych stref pozwala na różnorodne wyposażenie w zależności od upodobań oraz potrzeb właściciela. Jest to pierwszy górny pokład typu semi-walkaround, który biegnie na jednym poziomie rozciągając się od rufy do dziobu. Pozwala to na relaks w wyższym punkcie widokowym z każdego miejsca na jachcie.

Wczoraj mieliśmy okazję również poznać wszystkie modele prezentowanych jednostek Leopard Catamarans oraz X-yachts. Wraz z klientami oddaliśmy się w podróż po każdym modelu żaglowym, które zachwycają swoją przestronnością, bezpieczeństwem, ale również zapewniają zupełnie nowe doświadczenia i emocje!

Bądźcie z nami już jutro!

Dzień 1

_______________

Pierwszy dzień w Cannes zapewnił nam morze atrakcji i zachwytów.

Dobre Jachty Surf

Wszędzie, tam, gdzie zatrzymywaliśmy się (bez względu na kraj) nasze skutery SEA-DOO RXT-X (seria wyczynowa) oraz GTX Limited (seria turystyka) budziły podziw i zainteresowanie.

I to właśnie nasza niespodzianka!

W tym roku pokażemy jachty nie tylko stojąc na nabrzeżu, czy spacerując po oferowanych przez nas modelach, ale również od strony wody w niespotykanych dotąd ujęciach. Wszystkie zdjęcia i video na bieżąco można oglądać na naszym Instagramie – @Dobre_Jachty_Surf

Azimut Yachts oraz Leopard Catamarans

Wczoraj Adrian Chelstowski, Jacek Zieliński (duet sprzedażowy Dobrych Jachtów) oraz Magdalena Żółkowska (Marketing) uczestniczyli w Dealers Meeting Azimut Yachts, zbierając liczne pochwały za innowacyjne podejście do sposobu sprzedaży produktu oraz marketingu.
Maciej Dąbrowski (właściciel Dobrych jachtów), Krzysztof Meyer (Dobre Jachty Surf), Adam Stobnicki (Czarter) oraz Konrad Szymański (servis) odbyli, owocne spotkanie produktowe Leopard Catamarans, zapoznając się z prezentowanymi katamaranami takimi jak: Leopard 45, Leopard 42, Leopard 50 oraz Leopard 53 PC u Leopard 46 PC.
Serdecznie zapraszamy do spotkań podczas tego niebywałego wydarzenia w Europie.