Sun Fast Racing

Projekt regatowy Sun Fast Racing to program cyklicznych, profesjonalnie prowadzonych treningów i regat rozgrywanych na wodach Zatoki Gdańskiej i Bałtyku Południowego, skupiający żeglarzy, którzy kochają poczucie żeglarskiej adrenaliny oraz tych wszystkich, którzy pragną doskonalić swoje zdolności nawigacyjne. Naszym celem długoterminowym jest powołanie oficjalnej klasy regatowej  i rozgrywanie otwartych Mistrzostw Polski.

Spotkania szkoleniowe odbywają się dwa razy w miesiącu w Sopocie, od maja do września, a trenerami programu są bardzo doświadczeni żeglarze regatowi, którzy sportowe szlify zdobywali na różnych jednostkach i akwenach:

Dominik Życki – Olimpijczyk, Mistrz Świata i Europy w olimpijskiej klasie Star, wielokrotny
medalista Mistrzostw Polski w klasie Finn, medalista Mistrzostw Europy w żeglarstwie meczowym;

Jarosław Kaczorowski – skipper jachtu Maxi 80 Łódka Sport i Maxi 94 Bols, wielokrotny Mistrz Świata i Polski w klasie Micro, uczestnik regat The Race i Mini Transat 6.50;

Inge Brattli
– norweski żeglarz regatowy od wielu lat mieszkający w Polsce, I oficer jachtu Maxi 94 Bols, członek zwycięskich załóg w wielu regatach oceanicznych.

Zajęcia odbywają się na należącym do floty Dobrych Jachtów jachcie Sun Fast 3600 „One & Only”

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kolejnej edycji Programu prosimy o kontakt mailowy pod adresem: sunfastracing@dobrejachty.pl