Skip to main content

Podczas uroczystej gali odbywającej się w trakcie tragów jachtowych w Cannes wręczono prestiżowe nagrody w konkursie organizowanym przez magazyn Yachts – „Invictus Yachts Trophies„.

Najnowszy model motorowego katamaranu Lagoon 630MY zwyciężył w kategorii „Best interior design” wśród jachtów w wielkości od 50 do 80 stóp. Jurorów zachwyciły przede wszystkim smukłe i harmonijne wnętrza oraz przestrzeń, gwarantującą maksymalny komfort na jachcie.

Lagoon 630 Motor Yacht to wyjątkowy katamaran motorowy, którym stocznia Lagoon rozpoczyna nowy rozdział swojej działalności. Ten model odpowiada na rosnące potrzeby żeglarzy motorowodnych poszukujących jachtów o dużej powierzchni mieszkalnej i jednoczesnych znakomitych własnościach nautycznych.

Projekt Lagoon 630 MY oparty jest na kadłubie katamaranu żaglowego Lagoon 620, najlepiej sprzedającego się jachtu w swojej klasie – żeglarze doceniają go za bardzo dobre osiągi podczas żeglugi niezależnie od akwenu. Kształt kadłuba poniżej linii zanurzenia został zmodyfikowany w sposób umożliwiający prowadzenie łodzi z prędkością nawet 16 węzłów. Duże zbiorniki paliwa (3000 l) pozwalają, przy ekonomicznej prędkości 12 węzłów, pokonać bardzo duże dystanse.

Na katamaranie Lagoon 630 MY, w porównaniu z jego żaglowym odpowiednikiem, mamy do czynienia z całkiem nowym projektem flybridga, na którym znajduje się duże, wygodne miejsce sternika, stół, bar, wspaniały pokład słoneczny oraz bimini. Opcjonalnie w tym miejscu można również zaprojektować jacuzzi.

Rozległy salon z panoramicznymi oknami ciągnącymi się wzdłuż wszystkich ścian zapewnia obłędne widoki podczas rejsu lub postoju w porcie. W każdej chwili można skorzystać z zamontowanych w oknach jasnych żaluzji, by schronić się przed słońcem i wypoczywać w zacienionym salonie. Znalazły się tu duże, bardzo komfortowe kanapy i stół jadalniany. Po rozsunięciu przeszklonych drzwi pomiędzy kokpitem a salonem, otrzymujemy ogromnych rozmiarów apartament, z niepowtarzalnym widokiem na morze.

Katamaran Lagoon 630 MY można skonfigurować jako jacht 2, 3, 4, 5 lub 6 kabinowy.