Jeanneau Rendez Vous 2013 r.

23 i 24 sierpnia odbyło się organizowane przez nas już po raz trzeci spotkanie właścicieli i sympatyków jachtów Jeanneau, Lagoon, Prestige oraz CNB. Wszyscy uczestnicy rozpoczęli dwudniową imprezę od francuskiego śniadania na Molo w Sopocie. Po odprawie sterników jachtów żaglowych oraz łodzi motorowych, ruszyliśmy w stronę Jastarni.

Dla załóg żeglarskich przygotowane były zadania manewrowe oraz nawigacyjne, zaś jachty żaglowe wzięły udział (w towarzyskich, choć zaciętych) zmaganiach regatowych. Pogoda okazała się być łaskawa – było słonecznie, wiał lekki wiatr – zarówno żeglarze, jak i motorowodniacy mogli w pełni relaksować się w promieniach słońca.

W sobotę, po obejrzeniu pokazu ratownictwa morskiego, wszyscy uczestnicy wzięli udział w regatach organizowanych na jednakowych jachtach klasy Puck – wygrała załoga Adama Filipowicza. Zwyciężczynią zmagań motorowodnych została Renata Święc na jachcie Merry Fisher 855.

Wręczenie nagród, tradycyjna lampka (francuskiego) szampana oraz wrzucenie zwycięzców do wody odbyło się na deskach sopockiego Molo.

 

Jeaneau Rendez Vous 2013 – video