Jeanneau Rendez Vous 2015 r.

Już po raz piąty podczas dwóch letnich dni (21 i 22 sierpnia) mieliśmy przyjemność zorganizować żeglarskie spotkanie na wodzie. Tym razem żeglarze i motorowodniacy, miłośnicy jachtów żaglowych i łodzi motorowych marki Jeanneau spotkali się w Gdańsku.

Podczas tegorocznego spotkania postawiliśmy na emocje żeglarskie, czyli regaty oraz na wycieczki krajoznawcze motorówkami, których celem było podglądanie natury i zwiedzanie Gdańska. Regaty, współorganizowane przez Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS – rozegrano na takich samych jachtach klasy Balt, a w wyścigu wzięła udział przeważająca większość uczestników Jeanneau Rendez Vous, także zdeklarowani motorowodniacy. Rozegrano w sumie 5 dynamicznych wyścigów na rozlewisku Wisły Śmiałej w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Ptasi Raj”. Pogoda dopisała – było słonecznie i bezchmurnie, wiał wiatr o sile ok 3 stopni w skali Beauforta. Wszystkim wyścigom towarzyszyła miła, radosna i jednocześnie bojowa atmosfera. Podczas regat trwała bowiem zacięta, bardzo wyrównana walka, a sternicy wraz ze swoimi załogami walczyli dosłownie o każdy centymetr. O ostatecznym wyniku i zwycięstwie zadecydowały dosłownie ułamki sekund – po wyrównanej walce na podium stanęli: na I miejscu załoga Adama Filipowicza, na II miejscu załoga Łukasza Osowskiego oraz na III miejscu załoga Jarosława Chłopka z Dobrych Jachtów.

 

Osoby, które zamiast żeglarskich regat wolały wycieczkę motorowodną, na jachtach Merry Fisher popłynęły ku Ujścia Wisły, by nieco popodglądać naturę i dziko żyjące na naszych terenach foki szare. Udało się zobaczyć trzy foki w ich naturalnym środowisku – tereny przy Ujściu Wisły to doskonałe miejsce wypoczynku dla tych wodnych ssaków, które uwielbiają odpoczywać na wystających z wody łachach piasku.

Bogaty program Jeanneau Rendez Vous zakładał kolejne emocje żeglarskie, motorowodne a także motoryzacyjne. Dzięki Sponsorowi spotkania – salonowi Bawaria Motors Gdańsk uczestnicy mieli niezwykłą okazję do przetestowania wspaniałych samochodów BMW X4, BMW X6 oraz BMW serii 2 Active Tourer – trudne i malownicze szlaki wokół Górek Zachodnich były idealnym miejscem na jazdy próbne i odkrycie wszystkich mocnych stron tych samochodów.

 

Jedną z największych atrakcji popołudnia były testowe pływania super szybkim oceanicznym jachtem regatowym Jeanneau Sun Fast 3600 ONE & ONLY, który będzie brał udział w tegorocznych regatach transatlantyckich ARC 2015. Wieczorem odbyło się uroczyste odczytanie wyników regat oraz wręczenie pucharów i medali. Uczestnicy wzięli także udział w loterii wizytówkowej, w której Sponsorzy przygotowali świetne nagrody – BMW na weekend (od Bawaria Motors Gdańsk) oraz ekskluzywny pojemnik na szampana od firmy Decora Blue.

W sobotę flotylla jachtów Merry Fisher oraz NC 11 (największy z jachtów biorących udział w tegorocznej imprezie) popłynęła na wycieczkę na stare miasto w Gdańsku. Trasa wiodła poprzez wody Zatoki Gdańskiej na Martwą Wisłę z Westerplatte i Twierdzą Wisłoujście, będącą unikatowym przykładem portowego zespołu obronnego z pierwszej połowy XVII wieku. Po przepłynięciu wzdłuż stoczniowych wybrzeży łodzie motorowe Jeanneau dotarły na Stare Miasto, tuż pod symbol Gdańska – średniowiecznego Żurawia, by następnie wrócić do Górek Zachodnich i tam zakończyć piątą edycję Jeanneau Rendez Vous.

 

 

Patronat medialny:

presiz

W_SLIZGU_LOGO_1

 

 

 

Sponsorzy imprezy Jeanneau Rendez Vous 2015:

DAD_logotype_sD.A.D Sportswear – marka odzieży dedykowanej żeglarstwu, jednak równie dobrze sprawdzająca się jako odzież promocyjna. Sponsorowane przez D.A.D teamy żeglarskie, korzystają z dostarczanych produktów zarówno na pełnym morzu jak i w codziennym życiu. Ubrania tej marki są również częstym elementem wielkich eventów czy odzieży firmowej pracowników marek dla których jakość to priorytet.

Marka D.A.D w Polsce podpisała w 2013 roku umowę z Polskim Związkiem Żeglarskim na wyposażanie Reprezentacji Polski. Jest to kontynuacja strategii promocji marki wykorzystująca znanych polskich zawodników oraz najciekawsze wydarzenia żeglarskie w Polsce. Oprócz PZŻ wspieramy również inne wydarzenia Żeglarskie m.in. Gdynia Sailing Days, NordCup, Żeglarski Puchar Trójmiasta i Polish Match Tour.
PrzechwytywanieSalon Bawaria Motors Gdańsk jest czwartym salonem największej grupy dealerskiej BMW w Polsce – Bawaria Motors, będącej częścią spółki PGA Polska. Od salonu BMW można oczekiwać więcej niż wspaniałych samochodów, porad ekspertów oraz perfekcyjnej obsługi klienta. Eksperci Bawaria Motors Gdańsk oferują indywidualne konsultacje i pewność, że traktują życzenia klientów osobiście. Filozofia ta stoi w salonie Bawaria Motors Gdańsk na pierwszym miejscu: tutaj, każdy klient jest osobą o kluczowym znaczeniu dla całego zespołu, dlatego cały zespół daje od siebie najwięcej. Priorytetem Bawaria Motors Gdańsk jest zadowolenie Klientów.

Samochody biorące udział w Jeanneau Rendez Vous:
BMW X4, BMW X6 i MBW serii 2 Active Tourer
Bmw Serii X powstały z fascynacji przekraczaniem granic oraz poszukiwaniem nowych możliwości w motoryzacyjnym świecie. BMW serii X zwraca uwagę, zawsze i wszędzie. Łączy lifestyle z osiągami przy ekstrawertycznej stylistyce. X4 Łączy to, czego w tym segmencie nikt jeszcze nie połączył: moc typową dla X z estetyką klasycznego coupé. Wydajne silniki BMW TwinPower Turbo i wyposażenie standardowe obejmujące adaptacyjny sportowy układ kierowniczy i Performance Control pokazują wyraźnie impulsywny charakter BMW X4. X6 natomiast jest królem mocy i właściwości jezdnych.

Seria 2 Active Tourer to jadna z nowości w rodzinie BMW. Przestrzenne auto, przyjazne rodzinie jako pierwsze BMW w Historii posiada napęd na przednie koła.

 

decora blueDecora Blue – firma specjalizująca się w wyposażaniu jachtów i łodzi. Decora Blu oferuje m. in. nietłukące naczynia na jacht, nietłukące szklanki i kieliszki, pościel żeglarską, środki do czyszczenia jachtu, kosmetyki biodegradowalne. Dodatkowo w ofercie firmy znajdują się elementy wyposażenia domu w stylu marynarskim: dekoracje, pościel, ręczniki, szlafroki, a wszystko z modnym, morskim akcentem. Decora Blue to także upominki marynistyczne i prezenty dla żeglarzy.
www.decorablue.pl