Lagoon 52S

Opis

Lagoon 52 S to najnowsza konstrukcja stoczni Lagoon, której projekt przygotowany jest specjalnie z myślą o osobach, kótre żeglują w mniejszym gronie. W tej wersji jachtu dzięki rezygnacji z flybridga można było obniżyć wysokość bomu, dzięki czemu obsługa grota stała się znacznie łatwiejsza, co ma znaczenie gdy załoga nie jest tak liczna. Na dachu nadbudówki znajduje się taras idealny do słonecznych kąpieli.

Lagoon 52 S jest owocem wieloletniej współpracy działu projektowego Lagoon z niezwykle doświadczonym biurem projektowym Van Peteghem-Lauriot Prevost (VPLP), które współtworzyło najwspanialsze wielokadłubowce, w tym prawdziwe maszyny regatowe biorące udział w wielu wokółziemskich regatach oraz z włoskim biurem Nauta Design odpowiedzialnym za wnętrze jachtu.

Konstruktorom udało się połączyć nowe, często rewolucyjne pomysły dotyczące nowoczesnej sylwetki jachtu i kształtu kadłuba, nietypowy jak na jachty turystyczne układ takielunku (znacznie poprawiający osiągi), z charakterystyczną dla Lagoon elegancją, komfortem i łatwością obsługi.

Powiew świeżości i nowego spojrzenia na rozplanowanie przestrzeni można również znaleźć w niezwykle jasnym, spójnie zaprojektowanym i wygodnym wnętrzu. Każde z pomieszczeń stanowi swoistą strefę komfortu, wszędzie na pokładzie Lagoon 52 S można doskonale wypocząć, czy w przestronnym kokpicie, na dziobowej kanapie, czy w dużym, iedalnie doświetlonym salonie. Armatorzy oraz ich goście mają do dyspozycji bardzo duże i eleganckie sypialnie oraz łazienki z osobnymi kabinami prysznicowymi.