Skip to main content

Dobre Jachty sponsorem strategicznym Marcina Zielińskiego – srebrnego medalisty Mistrzostw Świata 2022 Formuły 500 sportów motorowodnych. 

Dobre Jachty Sp. z o.o. nawiązuje współpracę z Marcinem Zielińskim stając się tym samym sponsorem strategicznym czołowego polskiego zawodnika sportów motorowodnych. 

Dobre Jachty to obecnie najbardziej rozpoznawalna marka na mapie polskiego jachtingu. Od października 2021 r. jedynym udziałowcem, a jednocześnie Prezesem Zarządu jest Maciej Dąbrowski. Doświadczony biznesmen oraz przedsiębiorca odnoszący niekwestionowane sukcesy w branży IT. Choć jachting był dla niego czymś nowym to dzięki wieloletniemu doświadczeniu w biznesie potrafił efektywnie zidentyfikować dysonans pomiędzy jakością usług i produktów oferowanych do tej pory przez spółkę, a oczekiwaniami polskiego klienta. Pod skrzydłami nowego właściciela Dobre Jachty całkowicie zmieniły swoje portfolio stając się wyłącznym przedstawicielem prestiżowych Jachtów żaglowych duńskiej marki X-Yachts, luksusowych jachtów motorowych włoskiej marki Azimut oraz perełki programu inwestycyjnego Yachtvestment amerykańskich katamaranów marki Leopard.

Celem obecnego właściciela jest nie tylko oferowanie najwyższej klasy produktów i usług, ale przede wszystkim stworzenie z firmy Dobre Jachty zaufanego doradcy klienta (ang. trusted advisor). 

Innowacyjne zarządzanie firmą sprawia, że Dobre Jachty stają się wizytówką nowocześnie zarządzanej firmy polskiego biznesu jachtowego. 

 Jako lider na rynku polskiego jachtingu chcemy współpracować z najlepszymi. Marcin jest kluczowym sportowcem w sportach motorowodnych, który wie jak profesjonalnie działać by osiągnąć sukces. Z mojego punktu widzenia najważniejsza jest ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do celu pomimo napotykanych trudności – tu odnoszę się do sprzętu, który bywa zawodny w najmniej oczekiwanych momentach. 

Jak mawiał Cyceron „Rzym jest pełen bardzo inteligentnych ludzi, ale sukces odnoszą tylko Ci których cechuje wytrwałość” i tak też postrzegam Marcina, stąd moja decyzja o wsparciu (nie tylko finansowym) tak niezłomnego i dążącego do celu sportowca – uzasadnia swoją decyzję Prezes Zarządu Dobrych Jachtów Maciej Dąbrowski.

Marcin Zieliński – Vice-Mistrz Świata

Marcin Zieliński ur. 02.10.1989 r. – kierowca łodzi wyścigowych. W wieku 16 lat zdobył medal Mistrzostw Europy jako najmłodszy zawodnik w kategorii seniorów. Od 2002 roku reprezentant kadry polskiej. Jest wielokrotnym mistrzem i vice-mistrzem Polski (w formułach JT-250, O-125, T-40), Europy (w formułach F-125, O-175, 0-700, F-500) oraz vice-mistrzem Świata (w formułach 0-175, F-500).

W zasadzie już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej nawiązaliśmy wspólny język, spotkanie w DJ tylko potwierdziło słuszność nawiązania relacji biznesowych. Dosłownie po wymianie kilku zdań były ustalone konkretne warunki działań. Maciej jest osobą o przyjaznym usposobieniu, która z dystansem podchodzi do życia oraz łamie dotychczas przyjęte kanony działań w branży jachtowej. Myślę, że przede wszystkim stawiamy sobie cele, które chcemy osiągnąć i dążymy do nich wszelkimi sposobami – Marcin Zieliński o pierwszym spotkaniu z Maciejem Dąbrowskim (właścicielem Dobrych Jachtów). 

Wsparcie finansowe jest ogromnym odciążeniem w kosztach sprzętu, wyjazdów na zawody, a co za tym idzie daje zawodnikowi duży komfort psychiczny dzięki któremu może On skupić się już jedynie na doskonaleniu swoich umiejętności. Silny i stabilny sponsor daje pewność posiadania niezawodnego sprzętu i przybliża polskiego zawodnika do walki o najwyższe podium w Mistrzostwach Świata w sezonie 2023 w formule F-500.

Obecnie Marcin jest w swojej najlepszej formie, a jego umiejętności są w zenicie. Posiadając niezawodny sprzęt jest na najlepszej drodze, aby sięgną po puchar Mistrzostw Świata w przyszłym roku.

Sporty motorowodne wpisują się w portfolio firmy Dobre Jachty, która oferuje skutery Sea-Doo w każdej z trzech serii: wyczynowa, sporty wodne oraz wędkarstwo. 

– Chcemy towarzyszyć w przeżywaniu niepowtarzalnych emocji coraz większej grupie fanów sportów motorowodnych. Myślę tu nie tylko o kibicach, ale również o użytkownikach oferowanego przez nas sprzętu. Mamy przekonanie, że obecność firmy na tej płaszczyźnie przyczyni się do popularyzacji spędzania czasu na skuterach wodnych. Nie bez znaczenia jest dla nas budowanie świadomości i rozpoznawalności marki Dobre Jachty (w tym Dobre Jachty Surf) w segmencie łodzi motorowych i skuterów wodnych – powiedział Maciej Dąbrowski.  

– Dla mnie to budujące, że udało mi się pozyskać tak cennego partnera i to w tych trudnych czasach. Dziękuję Dobrym Jachtom, a pośrednio Maćkowi za zaufanie, dołożę wszelkich starań, aby nasza kooperacja pozytywnie wpływała na obydwie strony – tak rozpoczęcie współpracy z Dobrymi Jachtami podsumował Marcin Zieliński.