20.02.2018

Nowa baza czarterowa na Karaibach

The Yachting Club – operator czarterowy prowadzonego przez nas projektu finansowego Yachtvestment – otworzył nową bazę na karaibskiej wyspie Grenada, gdzie na turystów z całego świata czekają nowoczesne, świetnie wyposażone katamarany żaglowe Lagoon 450.

Stałą bazą The Yachting Club jest nowoczesna, w pełni wyposażona marina Le Phare Bleu znajdująca się niedaleko stolicy Grenady – St. Georges. Grenada stanowi doskonałą bazę wypadową do jednego z najpiękniejszych zakątków Karaibów – na Grenadyny znane z takich rajskich wysp jak Carriacou, Petite Martinique, St. Vincent, Tobago Cays, Union Island czy Mayreau. To właśnie na archipelagu zwanym Małymi Antylami nagrywano znane sceny z superprodukcji „Piraci z Karaibów” (St. Vincent). Grenada i jej okolice to bowiem jeszcze nie zmącone współczesną komercją prawdziwe karaibskie życie, w którym czas płynie wolniej, ludzie żyją w niezwykłej harmonii z naturą, korzystając z uroków lazurowych plaż i wygrzewając się na plażach o bajecznie miękkim i jasnym piasku. Koniecznym punktem każdego rejsu są przepiękne wyspy Tobago Cays, gdzie można pływać wśród dziko żyjących żółwi, płaszczek i niezliczonej rzeszy małych (i większych) kolorowych ryb.

Katamarany Lagoon 450 doskonale nadają się do rodzinnych rejsów po każdym akwenie. Przestrzeń, jaką oferują jachty sprawia, że na Lagoon 450 może w komfortowych warunkach żeglować nawet 12 osób. Duży kokpit z kanapą i stołem jadalnianym, wygodna kanapa oraz materac do opalania na górnym pokładzie oraz kanapa w kokpicie dziobowym oferują wygodny rejs oraz stuprocentową możliwość wykorzystania słonecznej aury.

Po zakończeniu sezonu karaibskiego katamarany dołączą do pozostałej floty The Yachting Club w chorwackim Szybeniku (baza firmy znajduje się w Marinie Mandalina), a w roku 2019 planujemy otwarcie kolejnej bazy w Europie – w Atenach.